© 2017 Red Bull

Şartlar ve Koşullar

(Son güncelleme: 4 Nisan 2012)

**1. Genel Bilgiler

1.1 Biz ve Web Sitesi Hakkında Bilgi:** RedBull.com web sitesi, etkileşimli çevrimiçi web sitelere, uygulamalara ve hizmetlere erişiminizi sağlar. Web Sitesi, Red Bull GmbH, Am Brunnen 1, 5330 Fuschl am See, Avusturya tarafından işletilmektedir (bundan sonra “Biz”, “Bizi”, “Bize”, “Bizim” veya “Red Bull” olarak anılacaktır). İşbu Şart ve Koşullar, Kullanıcıların erişimini sağladığımız veya hizmetimiz yoluyla Kullanıcılara (“Siz”, “Sizi”, “Size”, “Sizin” veya “Kullanıcı” olarak anılacaktır) sunduğumuz Web Sitesine ve Hizmetlerine ve İçeriğine uygulanan kuralları belirler. Diğerleri arasında, işbu Şart ve Koşulları, , Size karşı olan sorumluluğumuzun sınırlarını açıkladığı ve Siz ve Biz arasındaki anlaşmayı düzenlediği için dikkatlice okumalısınız. İşbu Şart ve Koşulları kabul etmemeniz halinde, Web Sitesini, İçeriği veya Hizmetleri kullanmamalısınız.

1.2 Şartların Kabulü: RedBull.com’u kullanarak veya Hizmetleri veya İçeriği kullanarak, aşağıdaki Genel Şart ve Koşullara tabi olmayı kabul edersiniz. Ayrıca, kişisel Hizmetler için Veri Koruma ve Gizlilik Politikası gibi bazı ek kurallar geçerli olup, söz konusu kurallar referansla dâhil edilen sair her türlü ek ve işbu Şart ve Koşullarda yer alan linklerle birlikte (birlikte “Şartlar” olarak anılacaktır) Web Sitesinde yayınlanır ve Şart ve Koşullara dâhil edilmiş sayılır.

1.3 Şartlarımızdaki Değişiklikler: Şartları zaman zaman gözden geçirme ve revize etmehakkını saklı tutarız. Söz konusu değişikliklerden zaman zaman haberdar edilirsiniz ve yasal süre içinde Bize yazılı bir ret göndermemeniz veya Web Sitesini, Hizmetleri veya İçeriği revize edilen Şartlarımızın yayınlanmasından sonra kullanmanız halinde değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Dolayısıyla, bu Şartlar Sizin için bağlayıcı olacağından, mevcut Şartları incelemek için Web Sitesini zaman zaman ziyaret etmelisiniz.

1.4 Web Sitesinin Geliştirilmesi: Web Sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğinin kalitesi ve tercihleriniz ile ilgili geri bildirim sağlamanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir şikayetinizin olması halinde veya işbu Şartların bir kullanıcı veya sair bir üçüncü taraf tarafından ihlal edildiğine şahit olmanız halinde lütfen Info@redbull.com adresine e-posta göndererek Bizimle iletişime geçiniz.

1.5 Terimlerin Tanımları: İşbu Şartlarda yer alan ve büyük harflerle başlayan kelimeler aşağıdaki anlamlara gelecektir:

“İçerik” Bizim tarafımızdan sağlanan veya oluşturulan ve akış, indirme, elektronik veri formatında veya sair her türlü formatta sağlanan, metin, veri, resim, grafik, fotoğraf, baskı, görüntü, yazılım, ses, müzik, kayıt, video ve diğer hareketli veya hareketsiz görüntüler ve materyaller dâhil, Web Sitesi üzerinde veya üzerinden sağlanan her türlü bilgi, materyal ve ortam anlamına gelir;

“FMH” dünyanın herhangi bir yerindeki telif haklarını, manevi hakları, tescilli tasarımları, patentleri, ticari markaları, hizmet markalarını, markaları, (tescilli veya tescilsiz) tasarım haklarını, yarı iletken haklarını, veri tabanı haklarını, ticari sırları, güven haklarını ve sair tüm benzer hakları (yukarıdaki haklarla ilgili tescil başvuruları dâhil) ve bunların sair tüm yenilemelerini ve uzatımlarını içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan fikri mülkiyet hakları anlamına gelir;

“Hizmetler” Size Web Sitesi üzerinden sağlanan erişim, yazılım, araçlar, bilgisayar programları (parçacıklar) ve İçerik gibi hizmetler anlamına gelir;

“Web Sitesi” www.RedBull.com anlamına gelir.

2. Telif hakları, ticari markalar ve diğer fikri mülkiyet hakları
Tüm metinler, logolar, ticari markalar, grafikler, resimler, sesler, müzik ve yazılım (Access Yazılımı dâhil) gibi Kullanıcılardan sağlanan İçerik ve Hizmetler dâhil, Web Sitesinin tüm İçeriği ve Hizmetler telif hakları, manevi haklar, tescilli tasarımlar, patentler, ticari markalar, hizmet markaları, markalar, tasarım hakları, yarı iletken hakları, veri tabanı hakları, ticari sırlar, güven hakları ve sair tüm benzer haklar (“FMH”) tarafından korunmaktadır. Web Sitesi ve İçeriği veya Hizmetler üzerindeki tüm FMH Bize aittir veya Bize lisanslanmıştır. Tüm haklar Bizim tarafımızdan veya üçüncü taraflarca sağlanması halinde, üçüncü taraflarca saklı tutulur. (Söz konusu İçeriğin ve Hizmetlerin yasal olarak korunduğu veya tescillendiği açıkça belirtilmese dahi, bu Bizim söz konusu İçerik veya Hizmetler ile ilgili fikri mülkiyet haklarından tamamen veya kısmen feragat ettiğimiz anlamına gelmez). Söz konusu ticari markanın, adın ve logonun yasal olarak korunduğu veya tescillendiği açıkça belirtilmese dahi, bu Bizim söz konusu ticari marka, ad ve logo üzerindeki Fikri Mülkiyet Hakkından feragat ettiğimiz anlamına gelmez. Önceden açık yazılı onayımız olmadan hiçbir İçeriği, materyalleri tamamen veya kısmen çoğaltamazsınız, kopyalamazsınız, yayınlayamazsınız, yeniden yayınlayamazsınız, kaydedemezsiniz, iletemezsiniz veya değiştiremezsiniz ve Fikri Mülkiyet Hakkımızı veya Bize lisanslanan veya üçüncü taraflara ait olan herhangi bir Fikri Mülkiyet Hakkını ihlal eden hiçbir işlem yapamazsınız veya yapma girişiminde bulunamazsınız. Aynı kural, FHM kanunu ile korunmasa dahi, Web Sitesinin, herhangi bir İçeriğinin veya Hizmetlerin dayandığı fikir ve kavramlar için de geçerlidir.

İçeriğin ve Hizmetlerin tamamen veya kısmen çoğaltılması Bizim tarafımızdan açıkça kabul edilmeli ve Kullanıcı tarafından aşağıdaki telif hakkı işaretimizle birlikte net bir şekilde belirtilmelidir:

© Red Bull GmbH.

3. Kullanıcı Kaydı
3.1 Kayıt ve Hesap Hizmetlerin bazı özelliklerine erişmek ve onları kullanmak için kayıtlı Kullanıcı olmanız gerekebilir. Kayıt olmanız için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. Kayıt Formumuzu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt olabilmeniz için (a) Şartlarımızı kabul etmiş olmanız; (b) Bize kayıt ile ilgili eksiksiz ve doğru bilgi sağlamış olmanız ve (c) Kayıt Formumuzu doldurarak kayıt olmanız halinde, Web Sitesi için Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi içeren bir kayıt onayını Bizden e-posta yoluyla almış olmanız gerekmektedir (“Hesap”). Web Sitesinde yalnızca tek bir Hesap oluşturabilirsiniz.
Belli İçerik veya Hizmetler, örneğin farklı Kullanıcı grupları için farklı erişim seviyeleri belirlenerek, tamamen Bizim takdirimize bağlı olarak belli Kullanıcıların erişimine açılabilir veya kapatılabilir.

3.2 Kullanıcı Adı ve Şifre: Bize kayıt olarak Hesabınız için verilen bilgilerin (Kayıt amacıyla veya sair suretlerle Bize zaman zaman sağlayabileceğiniz sair her türlü bilgi dâhil) eksiksiz, doğru ve hiçbir şekilde yanıltıcı olmadığını garanti edersiniz. Söz konusu bilgilerin güncel kalmasını sağlamak için ilgili her türlü değişikliği Bize bildirmekten sorumlusunuz. Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi daima gizli tutmalısınız. Sizin tarafınızdan açıkça veya zımni olarak izin verilsin veya verilmesin, Hesabınızda meydana gelen tüm hareketlerden sorumlusunuz. Hesabınızın her türlü yetkisiz kullanımını derhal Bize bildirmelisiniz. Hesabınızın bir başkası tarafından kullanılması sonucunda Bizim tarafımızdan veya sair her türlü Web Sitesi Kullanıcısı veya ziyaretçisi tarafından katlanılan tüm zararlardan sorumlu olabilirsiniz. Bir başkasına ait Hesabı kullanmamalısınız. Bu yükümlülüklere uymamanızdan kaynaklanan zararlar veya hasarlar için sorumluluk kabul etmiyoruz. Size danışmadan Kullanıcı Adınızı değiştirmeyeceğiz.
Kullanıcı Adınızın Web Sitesinde görüntülenebileceğini unutmayınız. (ör: geri bildirimleriniz, yorumlarınız veya içerik ile birlikte)

4. Kullanıcının Hak ve Yükümlülükleri
4.1 “Kişisel Kullanım” Haklarınız: Size ve diğer Kullanıcılara Web Sitesine erişme ve zaman zaman sunulan Hizmetleri ve İçeriği kullanma hakkı veriyoruz. Teknik olarak mümkün olan durumlarda, Kişisel kullanımınız için (bundan sonra “Kişisel Kullanım”) ticari olmayan görüntüleme, kopyalama ve paylaşma amacıyla Web Sitesinden İçerik indirebilirsiniz veya kopyalayabilirsiniz veya Hizmetler alabilirsiniz. Üçüncü tarafların veya Sizin kendi menfaatleriniz, faaliyetleriniz, hizmetleriniz veya ürünleriniz ile bağlantılı her türlü kullanım başta olmak üzere, İçeriğin veya Hizmetlerin sair her türlü amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır.

4.2 Yükümlülükleriniz: Web Sitesine, İçeriğe ve Hizmetlere ilişkin yükümlülüklerinizin aşağıdakileri içerdiğini kabul edersiniz:

(i) İşbu Şartlarda açıkça belirtilmedikçe veya Bizim tarafımızdan aksi yazılı olarak kararlaştırılmadıkça, Web Sitesinin herhangi bir bölümünü veya herhangi bir İçeriği veyahut Hizmeti yayınlanma veya dağıtım amacıyla sair hiçbir bilgisayara, sunucuya, Web Sitesine veya sair ortama kopyalayamazsınız, çoğaltamazsınız, kamuya gösteremezsiniz, tercüme edemezsiniz, teklif edemezsiniz, iletemezsiniz, karşıya yükleyemezsiniz veya hiçbir şekilde dağıtamazsınız (“ikizleme” dâhil);

(ii) İşbu Şartlarda açıkça belirtilmedikçe veya Bizim tarafımızdan aksi yazılı olarak kararlaştırılmadıkça, Web Sitesine, Hizmetlere veya İçeriğe erişimin satışı dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, İçeriği veya Hizmetleri ticari amaçlarla kullanamazsınız;

(iii) Önceden yazılı onayımız olmadan, İçeriğin veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünü değiştiremezsiniz veya uyarlayamazsınız (her biri “Uyarlama”). Uyarlamaya onay vermemiz halinde, Uyarlamayı ve Bizim tarafımızdan sağlanmış olsun veya olmasın, tüm materyalleri ve özellikle her türlü düzenleme, kesme veya alıntılama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm parçalarını ve İçerik, Hizmetler veya Uyarlama uyarınca veya bunlarla bağlantılı olarak Sizin veya Sizin iştirakleriniz, çalışanlarınız, alt lisans alanlarınız, yüklenicileriniz veya sair her türlü kişi veya kuruluş tarafından yaratılan tüm diğer materyalleri kullanmak için geri dönülemez, dünya çapında geçerli, süresiz, münhasır olmayan, devredilebilir, tamamen ödenmiş ve sınırsız hakları ücretsiz olarak ve bilinen veya henüz bilinmeyen bir amaçla kullanılmak üzere almamızı talep etmeyi kabul ve beyan edersiniz;

(iv) Web Sitesi üzerindeki herhangi bir yazılımı değiştiremezsiniz, kaynak koda dönüştüremezsiniz, parçalara ayıramazsınız, üzerinde ters mühendislik işlemleri veya türevi çalışmalar yapamazsınız;

(v) Web Sitesinde sunulan İçeriği veya Hizmetleri farklı yollardan almak veya almaya çalışmak amacıyla Web Sitesini veya bir bölümünü (güvenlik ile ilgili özellikleri veya Web Sitesi üzerinden yapılabilecek her türlü işlem dahil) engelleyemezsiniz, devreden çıkaramazsınız, müdahale edemezsiniz veya müdahale etmeye çalışamazsınız veya Web Sitesinin navigasyon niteliğini hiçbir şekilde çoğaltamazsınız veya atlatamazsınız;

(vi) Bizim, İştiraklerimiz veya Bizim veya onların faaliyetleri, işleri veya markaları üzerinde olumsuz bir imaj oluşturmazsınız. Özellikle de: (a) yasadışı ürünler, içerikler, hizmetler veya materyaller; (b) müstehcenlik, pornografi veya benzer yetişkin temalı materyaller ile ilgili veya ilişkili ürünler, içerikler, hizmetler veya materyaller; (c) kaza, saldırı, afet veya isyan olayları ve/veya (d) rakip ürünler (özellikle kafein, taurin veya guarana ihtiva eden içecekler) ile bağlantılı İçerikler kullanmaktan kaçınmalısınız.

(vii) Web Sitesini, İçeriği veya Hizmetleri yasadışı amaçlarla veya her türlü yasadışı materyalin (din, cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, etnik köken, yaş veya maluliyet durumuna yönelik müstehcen, tehdit edici, kötü niyetli, aldatıcı, zararlı, kötüleyici, karalayıcı, caydırıcı, ayrımcı olan ve Bizim ve/veya üçüncü tarafların haklarını (FMH dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ihlal eden ya da her türlü suç faaliyetini teşvik eden veya özendiren ya da virüs, truva atları veya sair zararlı kod veya komut dosyaları içeren her türlü korsan yazılım veya her türlü materyal dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yayınlanması, link verilmesi, düzenlenmesi veya görüntülenmesi amacıyla kullanamazsınız.

(viii) Web Sitesini, İçeriği veya Hizmetleri kullanırken tüm ilgili kanun ve yönetmeliklere uymalısınız ve Bizim, İştiraklerimizin, sair her türlü Kullanıcının veya sair üçüncü tarafların haklarını ihlal etmemeyi kabul edersiniz.

(ix) Web Sitesi, İçerik veya Hizmetler için uygulanabilecek her türlü veri hacim limitine uymalısınız.

4.3 Reklam yasağı: İşbu Şartlarda açıkça belirtilmedikçe veya Bizim tarafımızdan aksi yazılı olarak kararlaştırılmadıkça, Web Sitesini, İçeriği veya Hizmetleri her türlü ticari faaliyet, hizmet veya ürün ile bağlantılı olarak reklam veya bilgi görüntüleme amacıyla kullanamazsınız.

4.4 Devir: İşbu Şartlar ve iş burada verilen haklar ve lisanslar önceden açık yazılı onayımız olmadan Sizin tarafınızdan devir, temlik edilemez. Herhangi bir hak, yükümlülük veya sorumluluğun Sizin tarafınızdan devir, temlik edilmesi halinde, (i) iş burada verilen hakların veya yükümlülüklerin her türlü devrinin işbu Şartlarda yer alan hükümlere aykırı olmadığını veya onlarla çelişmediğini ve (ii) Bize karşı olan her türlü yükümlülük ve sorumluluğun devralanlara usulünce yüklendiğini ve devralanlar tarafından tamamen ifa edildiğini taahhüt, beyan ve garanti edersiniz. Devirden sonra dahi işbu Şartlar çerçevesinde Bize karşı olan yükümlülük veya sorumluluklarınızdan ibra edilmiş sayılmazsınız. Haklarımızı veya yükümlülüklerimizi tamamen kendi takdirimize bağlı olarak devredebiliriz.

4.5 Hizmet Değişiklikleri: Size önceden bildirimde bulunmaksızın Web Sitesini, Hizmetlerimizi veya İçeriği zaman zaman gözden geçirme, revize etme, değiştirme, iyileştirme veya sona erdirme hakkını saklı tutarız. İçerik ile ilgili bu türden ve teknik gözden geçirmeler ve bunlarla ilgili her türlü bakım işi konu alanlarında Web Sitesi yoluyla yapılan uzatmaları veya değişiklikleri ve Hizmetlerden veya İçerikten oluşan teknik formatların uyarlanmasını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Dolayısıyla, sistem arızası, bakım, gözden geçirme veya onarım halinde veya makul kontrolümüz dışındaki olaylar nedeniyle Web Sitesine ve Hizmetlere veya İçeriği erişim daimi veya geçici olarak ve bildirimde bulunmaksızın askıya alınabilir. Web Sitesinin ve Hizmetlerin veya İçeriğin herhangi bir sebeple kullanılamaz olması halinde sorumluluk kabul etmeyiz. Web Sitesini ve Hizmetleri veya İçeriği sağlamayı herhangi bir zamanda durdurabileceğimizi kabul edersiniz. Hiçbir durumda bakım veya destek hizmetleri vermekle yükümlü değiliz.

5. Kullanıcı İçeriği
5.1 Şimdi veya gelecekte Kullanıcıların Hizmetlerimiz yoluyla mesajlar, metinler, resimler, veriler, dosyalar, grafikler, fotoğraflar, yorumlar, sesler, müzik, videolar, bilgi, içerik ve/veya sair materyaller (“Kullanıcı İçeriği”) göndermelerine, karşıya yüklemelerine, iletmelerine veya sair suretlerle sunmalarına (tümü birlikte “sunma”) izin verebiliriz. İşburada verdiğiniz haklar ve lisans uyarınca, Kullanıcı İçeriğiniz üzerindeki tüm hak ve menfaatler Size aittir. Hizmetlerimiz yoluyla yayınlanmayan Kullanıcı İçeriğinin dahi gizliliğini garanti etmiyoruz. Kullanıcı İçeriğiniz üzerinde sahip olduğunuz her türlü fikri mülkiyet hakkını takip etmek ve korumak yalnızca Sizin sorumluluğunuzda olup, bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.

5.2 Sunulan Kullanıcı İçeriğinizden tek başına sorumlu olmayı kabul edersiniz. Kullanıcı İçeriği üzerindeki tüm Fikri Mülkiyet Hakkının sahibi olduğunuzu ve Kullanıcı İçeriğinin: (i) reklam, sponsorluk veya promosyon satışlarını içermediğini; (ii) kamu politikasını ihlal etmediğini; (iii) kişisel haklar (özellikle birinin kendi imajı) gibi üçüncü taraf haklarını, ticari markalar, patentler, telif hakları gibi Fikri Mülkiyet Hakkını veya kanun tarafından korunan sair her türlü Fikri Mülkiyet Hakkını ihlal etmediğini; veya (iv) yasadışı materyaller içermediğini ya da yasadışı veya kanunsuz faaliyetleri teşvik etmediğini beyan ve taahhüt edersiniz.

5.3 Tüm gerekli haklar, izinler, onaylar ve manevi haklar ile ilgili feragatlerin Kullanıcı İçeriğine veya onunla ilişkili haklara, hizmetlere veya olanaklara dâhil olan katılımcılardan, icracılardan, sunuculardan, katkıda bulunanlardan veya sair kişilerden usulünce ve etkin bir şekilde alındığını ve söz konusu hakları tamamen kendi takdirinize bağlı olarak ve işburada belirtilen ölçüde kullanmaya yetkili olduğunuzu beyan ve taahhüt edersiniz. Kullanıcı olarak, ayrıca, Kullanıcı İçeriğinin kişiler veya insan grupları için aşağılayıcı, saldırgan, aşağılayıcı, ırkçı veya taciz edici olmadığını taahhüt edersiniz.

5.4 Web Sitesine Kullanıcı İçeriği yerleştirerek, Red Bull’a, ana şirketlerine, bağlı şirketlerine ve ilişkili şirketlerine ve ilgili tüm acentelerine, lisans alanlarına, haleflerine ve devralanlarına, kendi ticari amaçlarımızla ve iştiraklerimizin, lisans alanlarının, devralanlarının, ana şirketlerinin, bağlı şirketlerinin ve ilişkili şirketlerinin ticari amaçlarıyla ve Bizim ve ürün ve hizmetlerimizin reklamı ve tanıtımı ve Web Sitesinde kullanım amacıyla dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, İçeriğinizi her türlü ortamda, her türlü yolla ve her türlü amaçla kullanma, çoğaltma, dağıtma, yayınlama, üzerinde türev çalışmalar yaratma, görüntüleme, teşhir etme, sayısallaştırma, senkronize etme, gösterme, kopyalama veya sair suretlerle kullanma konusunda dünya çapında geçerli, sınırsız, münhasır olmayan, telifsiz, geri dönülemez, devredilebilir ve süresiz bir hak ve lisans (üçüncü taraflara alt lisanslama hakkı dâhil) verirsiniz. Bununla birlikte, içeriğin bu paragraf çerçevesindeki her türlü dağıtımının Bizim tarafımızdan ücretsiz olarak yapılacağını kabul ederiz. Bu paragraf uyarınca kullanılmak üzere hiçbir ücrete veya ek karşılığa hak kazanmadığınızı kabul edersiniz.

5.5. Bize İçeriğin Web Sitesinde yayınlanması, basılması, çevrimiçi veya sair kullanımı ve yukarıdaki paragraf 5.4. çerçevesinde sair suretlerle yayınlanması ile ilişkili olarak adınız, resminiz, sesiniz, biyografiniz, benzerliğiniz ve coğrafi konum dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, biyografik bilgilerinizi kullanma hakkı (ancak yükümlülüğü değil) verirsiniz. Ayrıca, diğer Kullanıcılara Kullanıcı İçeriğinize erişme ve Kullanıcı İçeriğinizi Hizmetlerimizin özellikleri ve işbu Kullanım Şartları tarafından izin verilen ölçüde kişisel, ticari olmayan kullanım amacıyla kullanma, çoğaltma, dağıtma, üzerinde türev çalışmalar yaratma, kamuya gösterme, kamuya icra etme, iletme ve yayınlama izni verirsiniz. Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Kullanıcı İçeriği üzerindeki “manevi haklar” ile ilgili olarak Siz (veya her türlü telif hakkı sahibi) tarafından herhangi bir yargı yerinde şimdi veya gelecekte ileri sürülebilecek her türlü hak talebinden feragat edersiniz

5.6 Aşağıda tanımlanan türde Kullanıcı İçeriği sunmamayı kabul, beyan ve taahhüt edersiniz:

(i) Bizim, İştiraklerimiz veya Bizim veya onların faaliyetleri, işleri veya markaları üzerinde olumsuz bir imaj oluşturan. Özellikle de: (a) yasadışı ürünler, içerikler, hizmetler veya materyaller; (b) müstehcenlik, pornografi veya benzer yetişkin temalı materyaller ile ilgili veya ilişkili ürünler, içerikler, hizmetler veya materyaller; (c) kaza, saldırı, afet veya isyan olayları; ve/veya (d) rakip ürünler (özellikle kafein, taurin veya guarana ihtiva eden içecekler) ile bağlantılı İçerikler kullanmaktan kaçınmalısınız;
(ii) bir başkasını taklit eden veya yasadışı, tehdit edici, kötüleyici, karalayıcı, alçaltıcı, gizlilik ve reklam haklarını ihlal edici, küfürlü, müstehcen, kaba, pornografik veya sakıncalı veyahut yürürlükteki kanunları sair suretlerle ihlal eden;
(iii) cezai suç teşkil eden, hukuki sorumluluk doğuran veya kanunları sair suretlerle ihlal eden davranışları teşvik edici nitelikte olan;
(iv) mal veya hizmet reklamı veya para teklifi niteliğinde olan;
(v) mesajlar gibi telefon numaralarını, sosyal güvenlik numaralarını, hesap numaralarını, adresleri veya işveren referanslarını tespit eden kişisel bilgileri içeren;
(vi) zarara veya yaralanmaya sebebiyet verebilecek formüller, talimatlar veya tavsiyeler içeren; veya
(vii) virüsler, truva atları veya sair zararlı kod veya komut dosyaları içeren.
Ayrıca, diğer Kullanıcıların Hizmetlerimizi kullanmalarını veya onlardan faydalanmalarını kısıtlayan veya engelleyen her türlü Kullanıcı Davranışı yasaktır.

5.7. Kullanıcı İçeriğini izleme hakkına sahibiz ancak bununla yükümlü değiliz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Kullanıcı İçeriğini herhangi bir sebeple düzenleme, yayınlamayı reddetme, kaldırma veya erişimini engelleme hakkına sahibiz.

6. Tazminat
(i) Hizmetlerimizi kullanımınız; (ii) Sizin tarafınızdan veya Üyeliğinizin kullanımı yoluyla sağlanan Kullanıcı İçeriği; (iii) işbu Kullanım Şartlarının Sizin tarafınızdan her türlü gerçek veya iddia edilen ihlali; (iv) Bize verdiğiniz her türlü beyanın, taahhüdün veya garantinin her türlü gerçek veya iddia edilen ihlali veya (v) eylemleriniz veya eylemsizlikleriniz nedeniyle veya bunlarla ilişkili olarak Bizim tarafımızdan katlanılan tüm sorumluluklar, tazminatlar, hak talepleri, masraflar, talepler veya maliyetler (söz konusu hak ve tazminat talepleri ile ilgili yasal ücretler dâhil) karşısında Bizi, iştiraklerimizi, görevlilerimizi, yöneticilerimizi, hissedarlarımızı, çalışanlarımızı ve acentelerimizi tamamen tazmin etmeyi ve zarar görmememizi sağlamayı kabul edersiniz. İş buradaki yükümlülüklerinizin konusunu teşkil eden her türlü iddianın savunmasında Bizimle tam olarak işbirliği yapmayı kabul edersiniz.

7. Bülten Onayı
Sizi güncel tutmak için, Biz, İştiraklerimiz veya ortaklarımız tarafından sunulan İçerik, Hizmetler, teklifler, promosyonlar ve etkinlikler ile ilgili bültenimizi ve diğer iletişimleri Size onayınız üzerine e-posta veya telefon yoluyla gönderebiliriz. 
info@at.redbull.com adresine e-posta göndererek onay vermeyi reddedebilir ve onayınızı herhangi bir zamanda iptal edebilirsiniz.

8. Feragat ve Sorumluluğun Sınırlandırılması
8.1 Web Sitesinin, Hizmetlerin ve İçeriğin doğruluğu, kalitesi, işçiliği, zamanlılığı (sunum dâhil), işlerliği, pazarlanabilirliği, kullanılabilirliği veya tamlığı konusunda veya sınai veya fikri mülkiyet haklarının veya sair her türlü üçüncü taraf hakkının ihlal edilmediğine dair veyahut İçeriğin belirli bir amaca uygunluğuna yönelik açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyoruz (tüm beyan ve taahhütler yürürlükteki kanunlar tarafından izin verilen azami ölçüde açıkça hariç tutulmuştur). Web Sitesi üzerinde veya üzerinden sağlanan bilgilere, İçeriğe veya Hizmetlere dayalı veya bunlarla ilgili olarak Sizin tarafınızdan alınan her türlü karar veya girişilen her türlü eylem tamamen Sizin kendi risk ve takdirinizdedir. Web Sitesi üzerinde veya üzerinden görüntülenen veya sağlanan tüm eylemlerin, faaliyetlerin ve/veya bilgilerin eğitimli ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirildiğini ve Web Sitesini, Hizmetleri ve İçeriği kullanırken gerekli tedbirleri almanın ve sağduyu ile hareket etmenin Sizin sorumluluğunuzda olduğunu bilmelisiniz.

8.2 Web Sitesine, Hizmetlere ve İçeriğe tüm riski Size ait olmak üzere “olduğu gibi” ve “bulunduğu gibi” eriştiğinizi ve kullandığınızı ve İçerik, Hizmet, kullanılabilirlik veya sunum ile ilgili (sayılanlar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kesinti, silinme, faaliyet gecikmesi, iletim, iletişim hattı, hatalar, eksiklikler veya bilgisayar virüsleri, truva atları veya sair zararlı kod veya komut dosyaları tarafından sebep olunan) hiçbir hata veya eksiklikten sorumlu olmadığımızı kabul ve beyan edersiniz.

8.3 Web Sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğin hatasız veya kesintisiz olacağını veya kusurların düzeltileceğini garanti etmiyoruz. Rutin ve rutin olmayan bakım, hata düzeltme veya diğer değişiklik işlemlerini gerçekleştirmek için, bildirimde bulunmaksızın, Web Sitesini, Hizmetleri veya İçeriği (veya bir bölümünü) herhangi bir sebeple kaldırma veya Web Sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğin (veya bir bölümünün) işleyişini durdurma hakkını her zaman saklı tutarız.

8.4 Zaman zaman diğer web sitelerine Bize ait olmayan veya Bizim tarafımızdan kontrol edilmeyen köprüler ve/veya reklamlar verebiliriz. Üçüncü taraflar tarafından sağlanan veya Bizim Web Sitemizden/Sitemize link verilen üçüncü taraf web siteleri üzerinde yer alan hiçbir materyal için sorumluluk kabul etmeyiz. Ayrıca üçüncü taraf web sitelerinden de Biz sorumlu olmayıp, söz konusu web sitelerini tüm riski Size ait olmak üzere ziyaret edersiniz.
8.5 Aşağıdaki paragraflar 8.7 ve 8.8 uyarınca, Bizim, Bizim ve iştiraklerimizin çalışanlarının, yöneticilerinin, distribütörlerinin, lisans verenlerinin ve acentelerinin Web Sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğin kullanımı veya kullanılmaya çalışılması, bu ürünlerin kullanılamaması, Web Sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğin sağlanmasının kesintiye uğraması veya sonlandırılması ile ilgili olarak doğan doğrudan, dolaylı veya özel (i) iş, fırsat, kullanım, kar, beklenen kar, sözleşme, gelir, iyi niyet veya beklenen tasarruf kaybı veya (ii) veri kaybı veya veri kullanımı konusunda sözleşme veya haksız fiil (ihmal dâhil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) çerçevesinde hiçbir sorumluluk taşımadığını (söz konusu hasarların oluşabilme ihtimali ile ilgili olarak önceden bilgilendirilmiş olsak dahi) kabul edersiniz.

8.6 Her durumda, yürürlükteki kanunlar tarafından izin verilen azami ölçüde, erişim gecikmeleri veya kesintileri, veri iletememe veya yanlış veri iletme, sunucu arızası nedeniyle İçerik veya Hizmetlerin sağlanamaması veya doğal afetler, savaş veya terörist eylemler, güvenlik ihlalleri veya korsan eylemler ve/veya ağ arızaları veya yetersizlikleri nedeniyle kişisel verilerin yetkisiz kullanılması (dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) herhangi bir mücbir sebep dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, İçerik veya Hizmetlerin Bizim tarafımızdan herhangi bir sebeple sağlanmaması sonucunda maruz kalabileceğiniz doğrudan veya dolaylı hiçbir hasar veya zarardan sorumlu değiliz. Bu bölümde belirtilen istisna, Sizin tarafınızdan maruz kalınan hasar veya kaybın Bizim tarafımızdan öngörülmüş olduğu veya öngörülmüş olmasının gerektiği ve söz konusu kayıp veya hasara maruz kalma riskinizi Bize bildirmiş olduğunuz durumlarda dahi uygulanacaktır.

8.7 İşbu Şartlarda yer alan hiçbir hüküm Bizim ihmalimizden doğan ölüm veya kişisel yaralanma, dolandırıcılık veya yalan beyan sorumluluğumuzu veya yürürlükteki kanunlar tarafından sınırlandırılamayan veya hariç tutulamayan sair her türlü sorumluluğumuzu sınırlandırmaz veya hariç tutmaz.

8.8 İşbu Şartlarda yer alan hiçbir hüküm Sizin tüketici olarak hak kazanabileceğiniz hiçbir yasal hakkı etkilemez.
9. Fesih ve Askıya Alma
9.1. İşbu Şartları ihlal ettiğiniz veya ihlal ettiğinizden şüphelendiğimiz ya da Web Sitesini, Hizmetleri veya İçeriği kullanımınızın diğer teknik kurulumlara zarar verebileceği durumlarda bildirimde bulunmaksızın tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda Hesabınızı ve/veya bu Web Sitesine erişiminizi askıya alma, sınırlandırma veya feshetme hakkını saklı tutarız. Ayrıca, işbu Şartların ihlali suç teşkil edebilir ve dolayısıyla yasal hak ve tazminat taleplerine ve ayrıca cezai takibata maruz kalabilirsiniz.
9.2 İşburada yer alan tüm feragatler, tazminatlar ve istisnalar işbu Şartların sona ermesinden sonra da geçerli olacaktır.

10. Veri Koruma ve Gizlilik Politikası
10.1 Bize kayıt anında veya sonrasında sağladığınız bilgi, veri ve materyaller ve ayrıca Bize sağlayabileceğiniz sair bilgi, veri ve materyaller Veri Koruma ve Gizlilik Politikamıza tabidir. Veri Koruma ve Gizlilik Politikamızın mevcut sürümü işbu Şartlara dahil edilmiş sayılır.

10.2 Veri Koruma ve Gizlilik Politikamızda belirtilen kişisel olarak tanımlanabilir bilgi ve veriler haricinde, Sizin ilettiğiniz ya da Web Sitesine veya Web Sitesi üzerinden gönderdiğiniz her türlü bilgi, veri ve materyal gizli ve özel sayılmayacak olup, söz konusu materyallerin ve tüm verilerin, resimlerin, seslerin, metinlerin ve bunlar içinde yer alan sair unsurların her türlü ticari ve gayri ticari amaçla kopyalanması, ifşa edilmesi, dağıtılması, yerleştirilmesi veya sair suretlerle kullanılması dahil, Bize söz konusu bilgi, veri ve materyalleri uygun gördüğümüz durumlarda dünya çapında kullanma konusunda süresiz, geri dönülemez, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans verirsiniz. Web Sitesine ilettiğiniz veya gönderdiğiniz tüm bilgi, veri ve materyallerin Size ait olduğunu ve yukarıda belirtilen lisansı verme konusunda gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu beyan ve taahhüt edersiniz.

11. Bölünebilirlik
İşbu Şartlarda yer alan her bir hüküm ayrı ve bağımsız olarak yorumlanacaktır. İşbu Şartların geçerliliği işburada yer alan herhangi bir hükmün tam veya kısmi geçersizliği veya uygulanamazlığından etkilenmez. Bu durumda, söz konusu hüküm gereken azami ölçüde sınırlanarak veya ayrılarak işbu Şartların amacına en yakın geçerli bir hükümle değiştirilecek ve işbu Şartlar tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

12. Uygulanacak Hukuk ve Yargı Yeri
İşbu Şartlar Avusturya hukukuna tabi olacak ve bu hukuka göre yorumlanacaktır. İşbu Şartların varlığına, geçerliliğine veya feshine ilişkin her türlü soru dâhil, işbu Şartlardan doğan veya onunla bağlantılı olan tüm ihtilaflar kanunların çatışması ilkesine bakılmaksızın Avusturya’da yürürlükte olan hukuka uygun olarak Viyana’nın Birinci Bölgesinde bulunan ticaret mahkemesi tarafından halledilecektir. 11 Nisan 1980 tarihli Malların Uluslararası Satışına İlişkin Sözleşmeler Hakkındaki Birleşmiş Milletler Konvansiyonu hariç tutulacaktır.

13. Dil
Şartların orijinal metni İngilizcedir. Tercüme metinler yalnızca Size kolaylık ve bilgi sağlama amaçlıdır. İhtilaf halinde İngilizce metin geçerli olacaktır.